a

 

0item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Godziny pracy: Pn. – Pt. 9:00 – 17:00

Product was successfully added to your shopping cart.

Słownik

 • Fibroblasty

  Fibroblasty - są to komórki skóry właściwej odpowiedzialne za wydzielanie elastyny ​​i włókien kolagenowych.  Stanowią dodatkowe ramy dla skóry. Ich liczba zmniejsza się wraz z wiekiem a ponad to stają się one mniej produktywne, co skutkuje tym, że tkanka podtrzymująca staje się mniej gęsta i ma tendencję do opadania.

  (źródło grafiki: thinglink.com)

 • Komórki lipidowe

  Komórki lipidowe – jest to powszechna nazwa komórek tłuszczowych, komórek w których magazynowany jest tłuszcz zgromadzony w organizmie. Komórki te przechowują tłuszcz w postaci trójglicerydów. Po urodzeniu nasz organizm ma ich około 30 milionów. Jest z nich zbudowana nasza tkanka tłuszczowa. Stanowią około 20% masy ciała kobiety i około 15% masy ciała mężczyzny.

  (źródło grafiki: drlucas.com.pl)

 • Liposukcja

  Liposukcja  operacyjny zabieg odsysania tłuszczu z ludzkiego ciała. Najczęściej miejsca poddawane liposukcji to: brzuch, uda, pośladki, ramiona. Zabieg służy modelowaniu ciała, nie jest metodą walki z otyłością. Jest wysoce inwazyjny. Przeprowadza się go za pomocą kaniuli wprowadzanej podskórnie przez kilkumilimetrowe nacięcie. Kaniula podłączona jest do urządzenia wytwarzającego podciśnienie. Aby odessać tłuszcz chirurg przemieszcza kaniulę wewnątrz organizmu poruszając nią do przodu i tyłu. Jeśli obszar zabiegu jest niewielki, użyte zostało znieczulenie miejscowe – tego samego dnia możemy powrócić do domu. Jeśli liposukcji poddany był większy obszar ciała, zabieg był przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym konieczna jest zazwyczaj jednodniowa hospitalizacja. Po zabiegu trzeba nosić specjalną odzież uciskową – nawet przez kilka tygodni. W zależności od rozległości zabiegu do normalnego funkcjonowania zazwyczaj pacjenci powracają do dwóch tygodni.

  (źródło grafiki: varitymiami.com)

 • Masaż próżniowy

  Masaż próżniowy - nazywany także metodą SPM,  jest to zabieg powodujący znaczną redukcję „skórki pomarańczowej”, poprawiający ukrwienie i wygląd skóry. Ten specjalistyczny masaż polecany jest także do ujędrniania i modelowania ciała. Masaż próżniowy to zabieg bezpieczny i bezbolesny. Może być wykonany za pomocą specjalnych urządzeń lub np. bańką chińską.

  (źródło grafiki: vaccumemasage.com)

 • Osocze PRP

  Osocze PRP – jest to tak zwane osocze bogatopłytkowe – zwane też często „Eliksirem młodości”. Płytki krwi mają kluczowe znaczenie w procesie odnowy skóry. Zawierają czynniki wzrostu, które uwalniane inicjują procesy regeneracyjne skóry.

  W płytkach znajduje się ponad 60 różnych substancji biologicznie czynnych, które biorą udział
  w procesach odnowy tkanek. Stężenie płytek jest w PRP kilkakrotnie wyższe niż w krwi, w zależności od metody, dwukrotne do nawet kilkunastokrotnego. Im wyższa koncentracja płytek krwi w PRP, tym większe stężenie czynników wzrostu i tym lepszy efekt biostymulujacy.

 • Podczerwień

  Podczerwień – inaczej Infrared , czy też promieniowanie podczerwone. Jeśli chodzi o terapię dla skóry - podczerwień hamuje rozkład włókien kolagenowych i elastycznych, stymulując je sprawia, że skóra  odzyskuje elastyczność, witalność i młody wygląd.  Działanie promieni podczerwonych pomaga też w uwolnieniu skóry od zanieczyszczeń i obumarłych komórek. Rezultat jest taki, że poprawia się ukrwienie, dotlenienie i koloryt skóry, znikają drobne zmarszczki, a nierówności ulęgają spłyceniu. Efekty widać gołym okiem: mniej zmarszczek, jędrniejsza i lepiej nawilżona skóra oraz promienna cera. Terapia podczerwienią pomaga w leczeniu trądziku, łuszczycy, łupieżu, oparzeń i wszelkich pourazowych zmian skóry.
  Co do dobroczynnego wpływu podczerwieni na sylwetkę - efektem głębokiego ogrzewania promieniami podczerwonymi jest uwolnienie organizmu od niepożądanych nadwyżek tłuszczu, związków toksycznych i wody czy tak zwanej „skórki pomarańczowej”.  Ze względu na głębokość penetracji terapia falą radiową jest niezwykle skuteczna. Ponad to fala działa pozytywnie na skórę – widoczne jest jej wyraźne pojędrnienie.

  (źródło grafiki: isabelsbeautyblog.com)

 • LightSheer

  Urządzenie do usuwania zbędnego owłosienia o klinicznie potwierdzonej skuteczności.
  System bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry, w tym skóry opalonej. Jedna
  z najpopularniejszych w świecie metod fotoepilacji. Wysoka moc i wyjątkowa technologia urządzenia umożliwia usunięcie włosa każdej średnicy i koloru. Zasada działania lasera diodowego LightSheer polega na niszczeniu mieszka włosowego za pomocą światła lasera. Przenikająca do 2 mm w głąb skóry wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę (barwnik) i zamieniana na ciepło co powoduje uszkodzenie macierzy włosa.

  Należy dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu – to właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie uśpienia, która ma różne okresy trwania (od 4 do 12 tygodni). Po tym okresie zaczyna się etap wzrostu nowego włosa, dlatego też zabiegi muszą być powtarzane w cyklach.
  Po pierwszym zabiegu zostaje usuniętych około 30% włosów. Zazwyczaj do pełnego usunięcia zbędnego owłosienia potrzebne są 3 do 5 zabiegów – zależy to od indywidualnych czynników.

  Energia wytwarzana przez laser jest absolutnie bezpieczna dla człowieka. Światło lasera działa powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu. Możliwy do użycia na każdej partii ciała. System ChillTip ™ zapewnia doskonałą ochronę naskórka i najwyższą skuteczność.

  Uznawany za bezbolesny. Temperatura końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4ºC. Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji jak chłodzenie powietrzem czy żelami. Są jednak osoby odczuwające dyskomfort podczas zabiegu, wtedy zaleca się stosowanie dodatkowego znieczulenia miejscowego w postaci maści w obszarze zabiegu.

  (źródło grafiki: lumenis.com)

 • Kwas hialuronowy

  Kwas hialuronowy w skórze ludzkiej jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. Dzięki temu jest hypoalergiczny. Jest związkiem, który wiąże wodę dzięki czemu jest odpowiedzialny za odpowiednie nawilżenie skóry.  Jedna cząsteczka kwasu jest w stanie związać 250 cząsteczek wody.
  Nazywany „eliksirem młodości”, w młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem –  co gwarantuje jej gładkość i sprężystość, z wiekiem jednak jego ilość maleje - do  40 roku życia skóra traci, aż połowę jego  zapasów.

  Zastosowanie
  Ostatnio głośno o dobrodziejstwach jakie niesie za sobą stosowanie kwasu hialuronowego. Stosowany jest w wielu kosmetykach – gdzie jego działanie jest powierzchniowe oraz powszechnie wykorzystywany w medycynie estetycznej.  Podawany podskórnie poprawia nawilżenie, wypełnia zmarszczki, ujędrnia.  W medycynie estetycznej zadebiutował w 1996 roku i od tego moment uważany jest po dziś dzień za jej  Złoty Standard.
  Do najbardziej popularnych zabiegów z użyciem kwasu należą:
  - powiększanie ust
  - wypełnianie zmarszczek: na czole, między brwiami (lwie zmarszczki), wokół oczu (kurze łapki), fałd nosowo – wargowych, fałd od kącików ust do linii podbródka (linie marionetki), wokół ust (zmarszczki palacza)
  - mezoterapia
  Zabiegi wykonywane są z poprzedzeniem nałożenia żelu znieczulającego, trwają około 30 min.
  Preparaty z kwasem hialuronowym różnią się między sobą stopniem usieciowania. Do wypełniania drobnych zmarszczek, np. wokół oczu czy ust stosuje się preparaty bardziej elastyczne i mniej usieciowane. Bardziej usieciowane, gęstsze preparaty wykorzystywane są do wypełniania zmarszczek między brwiami, bruzd nosowo – wargowych, linii marionetki. Do modelowania czy powiększania ust stosuje się specjalnie przeznaczone do tego preparaty charakteryzujące się jednorodną strukturą
  i dużą płynnością. Nadają one ustom odpowiedni kształt, jędrność ale również je nawilżają.

  Ze względu na to, że kwas hialuronowy stopniowo wchłania się do organizmu zabiegi z jego użyciem należy powtarzać dla utrzymania efektu. Czynnikami, które przyspieszają rozpad kwasu są:  wysoka temperatura (np. opalanie się, picie gorących napoi) czy nałóg nikotynowy.

  (źródło grafiki: proskinclinics.com)

 • Kolagen

  Kolagen jest głównym białkiem tkanki łącznej. Jego cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na rozciąganie. Odpowiada za elastyczność skóry – jego ubytki powodują proces starzenia się skóry, powstawanie zmarszczek.

 • Koagulacja

  Koagulacja – (w medycynie) niszczenie zbędnej tkanki wysoką temperaturą.

  (źródło grafiki: laboratory-manager.com)

Produkty 1 do 10 z 16

 1. 1
 2. 2
 • Country:
 • Polska